19
Гру
Гібрид «СЕЛАВІК» — безумовне досягнення канадських селекціонерів, затребуване українськими сільгоспвиробниками.
Характеристики ріпаку Селавік
- Вегетативний період — 285 – 295 діб;
- Група стиглості — середньостиглий;
- Олійність — до 50%;
- Вирощування — озимий.
Переваги гібриду Селавік:
- Морозостійкість;
- Виживання при безсніжній зимі;
- Стійкість до вилягання;
- Резистентність до хвороб;
- Посухостійкість;
- Мала ймовірність розтріскування;
- Слабке осипання.
- Повільний стартовий ріст для ранніх посівів
- Норма висіву 400-500 тис. насінин на га.
Де можливо вирощувати Селавік в Україні?
Гібрид за задумом селекціонерів був призначений для вирощування в Канаді. Однак користувався успіхом у сільгоспвиробників у країнах з не таким суворим кліматом. При висіванні в регіонах України дає врожай, близький до максимального, особливо за умови правильного догляду. Регіональних обмежень за висіванням гібрида «Селавік» в Україні немає, так як вся територія країни перебуває в більш м’якій кліматичній зоні, ніж Канада.
Коли приступати до збирання врожаю Селавік?
Прибирати «Селавік» починають після дозрівання насіння. Процес визрівання «Селавіку» відрізняється рівномірністю, що спрощує прибирання прямим комбайнуванням. Головна умова — вологість максимум 18%. При показниках 18+ застосовується роздільне прибирання. Ступінь дозрівання можна контролювати за кольором насіння. Воно повинно бути яскравого відтінку, а при трясінні повинен бути чутний шерех у стручках.
Може Селавік виснажити грунт?
Гібрид «Селавік» не несе більшої шкоди ґрунту, ніж інші сорти ріпаку. Основна причина виснаження — невірний вибір агрокультур-попередників, неправильний підбір добрив, ігнорування правил догляду. При дотриманні рекомендацій по вирощуванню грунт не тільки не виснажується, але і знезаражується від кореневої гнилі. Тому після ріпаку можна посіяти культури, чутливі до кореневої гнилі, і вони дадуть потрібний врожай. Отже, до «Селавіка» сіють бобові, ранню картоплю, трави-однорічники. Після — зернові та овочеві культури, крім капустяних.