19
Гру
Даний сорт, як ясно з назви, виведений в Канаді в однойменній провінції Квебек. Виробник — авторитетна компанія Seed Grain Company. Особливість сорту — підвищена вологостійкість і збереження врожаю навіть при проливних дощах.
Характеристики ріпаку Квебек
- Вегетативний період — 281 – 296 діб;
- Група стиглості — середньоранній;
- Олійність — 45%;
- Вирощування — озимий.
- Придатний для технології обробки гліфосатом
Переваги сорту Квебек:
- Холодостійкість;
- Стійкість до вилягання;
- Вологостійкість;
- Резистентність до збудників хвороб;
- Не гниє;
- Не тріскається.
- Норма висіву 500-600 тис. на га.
Де вирощувати Квебек в Україні?
«Квебек» відмінно адаптується до всіх кліматичних поясів України. В тому числі до регіонів, де дощі йдуть постійно. Найкраща врожайність — у районах з достатнім зволоженням, тобто в Західній Україні і центральних областях. Українські аграрії давно оцінили надійність сорту і його стійкість до багатьох екстремальних погодних умов. Варіативність вегетаційного періоду дає свободу планування графіка збирання врожаю.
Коли збирати врожай ріпаку Квебек?
Прибирати після остаточного визрівання насіння. В іншому випадку виробника чекають помітні втрати врожаю. Для збору дозрілого сорту прямим комбайнуванням потрібна вологість насіння до 17-ти відсотків. При більшому відсотку вологості вдаватися до роздільного збирання. Детектор стиглості — яскраво-темний відтінок насіння, яке шарудить при трясінні.
Чи виснажує Квебек грунт?
«Квебек», як і інші сорти, потенційно може шкодити землі при порушенні правил сівозміни, невірному підборі агрокультур-попередників, недостатньому догляді. Сіяти «Квебек» — тільки після бобових і однорічних трав, ранньої картоплі. Наступними на даній ділянці повинні бути зернові культури або овочі, за винятком капустяних культур. Капустяні і ріпак мають спільних природних шкідників, що додатково може завдати шкоди грунту.